Borussia Dortmund - Shakhtar Donetsk
Şampiyonlar LigiŞampiyonlar Ligi8. Hafta
Borussia Dortmund- Serhou Guirassy 17'
- Serhou Guirassy 44'
- Ramy Bensebaini 79'
Borussia Dortmund 3, Shakhtar Donetsk 1
Maç sonu
Shakhtar Donetsk- Marlon Gomes 50'
Maçı Skorjin'le değerlendir
Çok yakındaSkorjin hazır olduğunda bu maç için burada soru sorabileceksin.
Kadrolar
Borussia Dortmund4-3-3
- 1Gregor KobelKaleci
- 26Julian RyersonSağ bek
- 23Emre CanSağ stoper
- 4Nico SchlotterbeckSol stoper
- 5Ramy BensebainiSol bek
- 10Julian BrandtSağ orta saha
- 20Marcel SabitzerOrta saha
- 14Maximilian BeierSol orta saha
- 27Karim AdeyemiSağ kanat
- 9Serhou GuirassyForvet
- 43Jamie GittensSol kanat
Yedekler (12)
- 13Pascal Gross
- 7Giovanni Reyna
- 16Julien Duranville
- 2Yan Couto
- 3Waldemar Anton
- 33Alexander Meyer
- 35Marcel Lotka
- 42Almugera Kabar
- 39Filippo Mane
- 46Ayman Azhil
- 38Kjell Wätjen
- 37Cole Campbell
Shakhtar Donetsk4-1-4-1
- 31Dmytro RiznykKaleci
- 17Vinicius TobiasSağ bek
- 5Valeriy BondarSağ stoper
- 22Mykola MatviyenkoSol stoper
- 16Irakli AzaroviSol bek
- 8Dmytro KryskivDefansif orta saha
- 11Oleksandr ZubkovSağ kanat
- 30Marlon GomesOfansif orta saha
- 10Georgiy SudakovOfansif orta saha
- 37KevinSol kanat
- 38PedrinhoForvet
Yedekler (11)
- 13Pedro Henrique
- 2Lassina Traore
- 39Newerton
- 21Artem Bondarenko
- 6Taras Stepanenko
- 48Denys Tvardovskyi
- 72Kiril Fesyun
- 18Alaa Ghram
- 74Marian Faryna
- 26Yukhym Konoplya
- 9Maryan Shved
Eksik oyuncular
Maçta oynayamayacak oyuncular. Sebep (sakatlık ya da ceza) kaynağımızda her zaman belirtilmiyor.
Borussia Dortmund
Eksik oyuncu bilgisi yok.
Shakhtar Donetsk
- Danylo Udod
Olaylar
- 17', Gol, ev sahibiSerhou GuirassyAsist: assist by Karim AdeyemiBorussia DortmundSerhou GuirassyAsist: assist by Karim Adeyemi17', Gol, ev sahibi
- 25', Sarı kart, deplasmanKevinShakhtar Donetsk25', Sarı kart, deplasmanKevin
- 27', Sarı kart, ev sahibiMaximilian BeierBorussia DortmundMaximilian Beier27', Sarı kart, ev sahibi
- 44', Gol, ev sahibiSerhou GuirassyAsist: assist by Julian BrandtBorussia DortmundSerhou GuirassyAsist: assist by Julian Brandt44', Gol, ev sahibi
- 46', Oyuncu değişikliği, ev sahibiMaximilian Beier girdi, Pascal Gross çıktıBorussia DortmundMaximilian Beier girdi, Pascal Gross çıktı46', Oyuncu değişikliği, ev sahibi
- 50', Gol, deplasmanMarlon GomesShakhtar Donetsk50', Gol, deplasmanMarlon Gomes
- 58', Sarı kart, deplasmanMarlon GomesShakhtar Donetsk58', Sarı kart, deplasmanMarlon Gomes
- 64', Oyuncu değişikliği, ev sahibiKarim Adeyemi girdi, Julien Duranville çıktıBorussia DortmundKarim Adeyemi girdi, Julien Duranville çıktı64', Oyuncu değişikliği, ev sahibi
- 64', Oyuncu değişikliği, ev sahibiJulian Brandt girdi, Giovanni Reyna çıktıBorussia DortmundJulian Brandt girdi, Giovanni Reyna çıktı64', Oyuncu değişikliği, ev sahibi
- 72', Oyuncu değişikliği, deplasmanIrakli Azarovi girdi, Pedro Henrique çıktıShakhtar Donetsk72', Oyuncu değişikliği, deplasmanIrakli Azarovi girdi, Pedro Henrique çıktı
- 72', Oyuncu değişikliği, deplasmanOleksandr Zubkov girdi, Lassina Traore çıktıShakhtar Donetsk72', Oyuncu değişikliği, deplasmanOleksandr Zubkov girdi, Lassina Traore çıktı
- 79', Gol, ev sahibiRamy BensebainiAsist: assist by Giovanni ReynaBorussia DortmundRamy BensebainiAsist: assist by Giovanni Reyna79', Gol, ev sahibi
- 83', Oyuncu değişikliği, deplasmanPedrinho girdi, Newerton çıktıShakhtar Donetsk83', Oyuncu değişikliği, deplasmanPedrinho girdi, Newerton çıktı
- 84', Oyuncu değişikliği, deplasmanMarlon Gomes girdi, Artem Bondarenko çıktıShakhtar Donetsk84', Oyuncu değişikliği, deplasmanMarlon Gomes girdi, Artem Bondarenko çıktı
- 85', Oyuncu değişikliği, ev sahibiJamie Gittens girdi, Yan Couto çıktıBorussia DortmundJamie Gittens girdi, Yan Couto çıktı85', Oyuncu değişikliği, ev sahibi
- 89', Oyuncu değişikliği, ev sahibiRamy Bensebaini girdi, Waldemar Anton çıktıBorussia DortmundRamy Bensebaini girdi, Waldemar Anton çıktı89', Oyuncu değişikliği, ev sahibi
- 89', Oyuncu değişikliği, deplasmanDmytro Kryskiv girdi, Taras Stepanenko çıktıShakhtar Donetsk89', Oyuncu değişikliği, deplasmanDmytro Kryskiv girdi, Taras Stepanenko çıktı
İstatistikler
Genel
- %45
- Topla oynama
- %55
- 2.43
- Beklenen gol (xG)
- 0.39
- 15
- Toplam şut
- 7
- 7
- İsabetli şut
- 2
- 6
- Korner
- 1
Hücum
- 2.44
- İsabetli şut xG (xGOT)
- 0.33
- 1.82
- Açık oyun xG
- 0.38
- 0.61
- Duran top xG
- 0.02
- 3
- İsabetsiz şut
- 3
- 5
- Engellenen şut
- 2
- 13
- Ceza sahası içinden şut
- 4
- 2
- Ceza sahası dışından şut
- 3
- 32
- Rakip ceza sahasında topla buluşma
- 20
- 1
- Ofsayt
- 1
- 15
- Başarılı çalım
- 13
- %54
- Çalım başarısı
- %59
Pas
- 440
- Pas
- 536
- %85
- Pas isabeti
- %86
- 15
- Uzun pas
- 26
- %39
- Uzun pas isabeti
- %54
- 7
- Orta
- 1
- %41
- Orta isabeti
- %10
- 160
- Rakip yarı sahada pas
- 210
- 212
- Kendi yarı sahasında pas
- 251
Savunma ve mücadele
- 15
- Müdahale
- 27
- 13
- Top kesme
- 9
- 13
- Uzaklaştırma
- 11
- 2
- Blok
- 3
- 1
- Kaleci kurtarışı
- 4
- 46
- Kazanılan ikili mücadele
- 58
- %43
- İkili mücadele başarısı
- %57
- 8
- Kazanılan hava topu
- 8
- %50
- Hava topu başarısı
- %50
Disiplin
- 10
- Faul
- 9
- 1
- Sarı kart
- 2
- 0
- Kırmızı kart
- 0
Maç özeti
Borussia Dortmund, Shakhtar Donetsk karşısında 3-1 kazandı.
- Goller: 17. dk Serhou Guirassy (Borussia Dortmund); 44. dk Serhou Guirassy (Borussia Dortmund); 50. dk Marlon Gomes (Shakhtar Donetsk); 79. dk Ramy Bensebaini (Borussia Dortmund).
- Topla oynama: Shakhtar Donetsk %55, Borussia Dortmund %45.
- Şut: Borussia Dortmund 15 (7 isabetli), Shakhtar Donetsk 7 (2 isabetli).
- Borussia Dortmund galibiyeti pozisyon üretimiyle uyumluydu (xG 2.43 - 0.39).
- Sarı kart: 3.
- Maçın en yüksek puanlı oyuncusu: Serhou Guirassy (Borussia Dortmund, 9.1).
