Borussia Mönchengladbach - Bayer Leverkusen
BundesligaBundesliga1. Hafta
Borussia Mönchengladbach- Nico Elvedi 59'
- Tim Kleindienst 85'
Borussia Mönchengladbach 2, Bayer Leverkusen 3
Maç sonu
Bayer Leverkusen- Granit Xhaka 12'
- Florian Wirtz 38'
- Florian Wirtz 90+11'
Maçı Skorjin'le değerlendir
Çok yakındaSkorjin hazır olduğunda bu maç için burada soru sorabileceksin.
Kadrolar
Borussia Mönchengladbach4-2-3-1
- 1Jonas OmlinKaleci
- 29Joseph ScallySağ bek
- 3Ko ItakuraSağ stoper
- 30Nico ElvediSol stoper
- 20Luca NetzSol bek
- 27Rocco ReitzDefansif orta saha
- 8Julian WeiglDefansif orta saha
- 9Franck HonoratSağ kanat
- 7Kevin StögerOfansif orta saha
- 14Alassane PleaSol kanat
- 11Tim KleindienstForvet
Yedekler (9)
- 16Philipp Sander
- 31Tomas Cvancara
- 2Fabio Chiarodia
- 22Stefan Lainer
- 19Nathan N'Goumou
- 33Moritz Nicolas
- 5Marvin Friedrich
- 10Florian Neuhaus
- 25Robin Hack
Bayer Leverkusen3-4-2-1
- 1Lukas HradeckyKaleci
- 12Edmond TapsobaSağ stoper
- 4Jonathan TahStoper
- 3Piero HincapiéSol stoper
- 30Jeremie FrimpongSağ kanat bek
- 20Alejandro GrimaldoSol kanat bek
- 34Granit XhakaOrta saha
- 8Robert AndrichOrta saha
- 7Jonas HofmannOfansif orta saha
- 10Florian WirtzOfansif orta saha
- 22Victor Okoh BonifaceForvet
Yedekler (9)
- 11Martin Terrier
- 24Aleix Garcia
- 21Amine Adli
- 17Matej Kovar
- 13Arthur
- 44Jeanuël Belocian
- 6Odilon Kossounou
- 19Nathan Tella
- 14Patrik Schick
Eksik oyuncular
Maçta oynayamayacak oyuncular. Sebep (sakatlık ya da ceza) kaynağımızda her zaman belirtilmiyor.
Borussia Mönchengladbach
Eksik oyuncu bilgisi yok.
Bayer Leverkusen
- Mario Hermoso
Olaylar
- 12', Gol, deplasmanGranit XhakaBayer Leverkusen12', Gol, deplasmanGranit Xhaka
- 38', Gol, deplasmanFlorian WirtzBayer Leverkusen38', Gol, deplasmanFlorian Wirtz
- 42', VAR, ev sahibiTim KleindienstBorussia MönchengladbachTim Kleindienst42', VAR, ev sahibi
- 59', Gol, ev sahibiNico ElvediBorussia MönchengladbachNico Elvedi59', Gol, ev sahibi
- 65', Oyuncu değişikliği, deplasmanJonas Hofmann girdi, Martin Terrier çıktıBayer Leverkusen65', Oyuncu değişikliği, deplasmanJonas Hofmann girdi, Martin Terrier çıktı
- 71', Oyuncu değişikliği, ev sahibiAlassane Plea girdi, Tomas Cvancara çıktıBorussia MönchengladbachAlassane Plea girdi, Tomas Cvancara çıktı71', Oyuncu değişikliği, ev sahibi
- 71', Oyuncu değişikliği, ev sahibiRocco Reitz girdi, Philipp Sander çıktıBorussia MönchengladbachRocco Reitz girdi, Philipp Sander çıktı71', Oyuncu değişikliği, ev sahibi
- 82', Oyuncu değişikliği, deplasmanRobert Andrich girdi, Aleix Garcia çıktıBayer Leverkusen82', Oyuncu değişikliği, deplasmanRobert Andrich girdi, Aleix Garcia çıktı
- 82', Oyuncu değişikliği, deplasmanVictor Okoh Boniface girdi, Amine Adli çıktıBayer Leverkusen82', Oyuncu değişikliği, deplasmanVictor Okoh Boniface girdi, Amine Adli çıktı
- 85', Gol, ev sahibiTim KleindienstAsist: assist by Kevin StögerBorussia MönchengladbachTim KleindienstAsist: assist by Kevin Stöger85', Gol, ev sahibi
- 90+5', Oyuncu değişikliği, ev sahibiLuca Netz girdi, Fabio Chiarodia çıktıBorussia MönchengladbachLuca Netz girdi, Fabio Chiarodia çıktı90+5', Oyuncu değişikliği, ev sahibi
- 90+6', Oyuncu değişikliği, ev sahibiFranck Honorat girdi, Stefan Lainer çıktıBorussia MönchengladbachFranck Honorat girdi, Stefan Lainer çıktı90+6', Oyuncu değişikliği, ev sahibi
- 90+6', Oyuncu değişikliği, ev sahibiTim Kleindienst girdi, Nathan N'Goumou çıktıBorussia MönchengladbachTim Kleindienst girdi, Nathan N'Goumou çıktı90+6', Oyuncu değişikliği, ev sahibi
- 90+11', Gol, deplasmanFlorian WirtzBayer Leverkusen90+11', Gol, deplasmanFlorian Wirtz
- 90+13', Sarı kart, ev sahibiStefan LainerBorussia MönchengladbachStefan Lainer90+13', Sarı kart, ev sahibi
İstatistikler
Genel
- %42
- Topla oynama
- %58
- 1.58
- Beklenen gol (xG)
- 2.70
- 14
- Toplam şut
- 25
- 7
- İsabetli şut
- 10
- 2
- Korner
- 4
Hücum
- 2.53
- İsabetli şut xG (xGOT)
- 2.97
- 0.51
- Açık oyun xG
- 1.46
- 1.07
- Duran top xG
- 0.46
- 2
- İsabetsiz şut
- 8
- 5
- Engellenen şut
- 7
- 10
- Ceza sahası içinden şut
- 16
- 4
- Ceza sahası dışından şut
- 9
- 21
- Rakip ceza sahasında topla buluşma
- 36
- 2
- Ofsayt
- 0
- 4
- Başarılı çalım
- 3
- %50
- Çalım başarısı
- %21
Pas
- 444
- Pas
- 612
- %82
- Pas isabeti
- %86
- 23
- Uzun pas
- 19
- %45
- Uzun pas isabeti
- %49
- 5
- Orta
- 6
- %33
- Orta isabeti
- %33
- 134
- Rakip yarı sahada pas
- 323
- 232
- Kendi yarı sahasında pas
- 205
Savunma ve mücadele
- 20
- Müdahale
- 13
- 16
- Top kesme
- 4
- 30
- Uzaklaştırma
- 15
- 7
- Blok
- 5
- 7
- Kaleci kurtarışı
- 5
- 40
- Kazanılan ikili mücadele
- 43
- %53
- İkili mücadele başarısı
- %47
- 9
- Kazanılan hava topu
- 16
- %36
- Hava topu başarısı
- %64
Disiplin
- 11
- Faul
- 7
- 1
- Sarı kart
- 0
- 0
- Kırmızı kart
- 0
Maç özeti
Bayer Leverkusen, Borussia Mönchengladbach karşısında 3-2 kazandı.
- Goller: 12. dk Granit Xhaka (Bayer Leverkusen); 38. dk Florian Wirtz (Bayer Leverkusen); 59. dk Nico Elvedi (Borussia Mönchengladbach); 85. dk Tim Kleindienst (Borussia Mönchengladbach); 90+11. dk Florian Wirtz (Bayer Leverkusen).
- Topla oynama: Bayer Leverkusen %58, Borussia Mönchengladbach %42.
- Şut: Borussia Mönchengladbach 14 (7 isabetli), Bayer Leverkusen 25 (10 isabetli).
- Bayer Leverkusen galibiyeti pozisyon üretimiyle uyumluydu (xG 1.58 - 2.70).
- Sarı kart: 1.
- Maçın en yüksek puanlı oyuncusu: Granit Xhaka (Bayer Leverkusen, 8.8).
