İçeriğe geç
Giriş yap

Chelsea - AFC Bournemouth

Premier LigPremier Lig38. Hafta
ChelseaChelsea

Chelsea 2, AFC Bournemouth 1

Maç sonu
AFC BournemouthAFC Bournemouth

Maçı Skorjin'le değerlendir

Çok yakında

Skorjin hazır olduğunda bu maç için burada soru sorabileceksin.

  • Maç nasıl geçti?
  • Hak edilen sonuç mu?
  • Öne çıkan oyuncular
  • Bu sonuç ne anlama geliyor?

Kadrolar

Chelsea4-2-3-1

  • 28Djordje Petrovic
  • 14Trevoh Chalobah
  • 6Thiago Silva
  • 5Benoit Badiashile
  • 3Marc Cucurella
  • 25Moisés Caicedo
  • 23Conor Gallagher
  • 11Noni Madueke
  • 20Cole Palmer
  • 7Raheem Sterling
  • 15Nicolas Jackson
Yedekler (9)
  • 27Malo Gusto
  • 16Lesley Ugochukwu
  • 18Christopher Nkunku
  • 31Cesare Casadei
  • 13Marcus Bettinelli
  • 42Alfie Gilchrist
  • 2Axel Disasi
  • 26Levi Colwill
  • 17Carney Chukwuemeka

AFC Bournemouth4-2-3-1

  • 1Neto
  • 37Max Aarons
  • 27Ilya Zabarnyi
  • 25Marcos Senesi
  • 3Milos Kerkez
  • 4Lewis Cook
  • 10Ryan Christie
  • 24Antoine Semenyo
  • 19Justin Kluivert
  • 16Marcus Tavernier
  • 26Enes Ünal
Yedekler (9)
  • 11Dango Ouattara
  • 9Dominic Solanke
  • 29Philip Billing
  • 14Alex Scott
  • 5Lloyd Kelly
  • 42Mark Travers
  • 15Adam Smith
  • 23James Hill
  • 8Romain Faivre

Eksik oyuncular

Maçta oynayamayacak oyuncular. Sebep (sakatlık ya da ceza) kaynağımızda her zaman belirtilmiyor.

Chelsea

  • Liam Delap
  • Omari Kellyman
  • Romeo Lavia

AFC Bournemouth

Eksik oyuncu bilgisi yok.

Olaylar

  1. 17', Gol, ev sahibi
    Moisés CaicedoChelsea
  2. 27', Sarı kart, deplasman
    Antoine SemenyoAFC Bournemouth
  3. 28', Sarı kart, ev sahibi
    Marc CucurellaChelsea
  4. 30', Sarı kart, deplasman
    Milos KerkezAFC Bournemouth
  5. 48', Gol, ev sahibi
    Raheem SterlingAsist: assist by Cole PalmerChelsea
  6. 49', Gol, deplasman
    Benoit Badiashile (kendi kalesine)AFC Bournemouth
  7. 59', Oyuncu değişikliği, deplasman
    Justin Kluivert girdi, Dominic Solanke çıktıAFC Bournemouth
  8. 59', Oyuncu değişikliği, deplasman
    Marcus Tavernier girdi, Dango Ouattara çıktıAFC Bournemouth
  9. 64', Oyuncu değişikliği, ev sahibi
    Raheem Sterling girdi, Malo Gusto çıktıChelsea
  10. 64', Oyuncu değişikliği, ev sahibi
    Noni Madueke girdi, Christopher Nkunku çıktıChelsea
  11. 64', Oyuncu değişikliği, ev sahibi
    Moisés Caicedo girdi, Lesley Ugochukwu çıktıChelsea
  12. 69', Oyuncu değişikliği, deplasman
    Enes Ünal girdi, Philip Billing çıktıAFC Bournemouth
  13. 70', Oyuncu değişikliği, deplasman
    Max Aarons girdi, Alex Scott çıktıAFC Bournemouth
  14. 78', Sarı kart, ev sahibi
    Malo GustoChelsea
  15. 80', Sarı kart, deplasman
    Marcos SenesiAFC Bournemouth
  16. 84', Oyuncu değişikliği, deplasman
    Marcos Senesi girdi, Lloyd Kelly çıktıAFC Bournemouth
  17. 89', Oyuncu değişikliği, ev sahibi
    Cole Palmer girdi, Cesare Casadei çıktıChelsea

İstatistikler

Genel

%61
Topla oynama
%39
1.14
Beklenen gol (xG)
2.22
16
Toplam şut
22
6
İsabetli şut
5
6
Korner
5

Hücum

1.63
İsabetli şut xG (xGOT)
0.58
1.09
Açık oyun xG
2.01
0.05
Duran top xG
0.21
4
İsabetsiz şut
13
6
Engellenen şut
4
11
Ceza sahası içinden şut
14
5
Ceza sahası dışından şut
8
36
Rakip ceza sahasında topla buluşma
37
0
Ofsayt
1
18
Başarılı çalım
8
%60
Çalım başarısı
%35

Pas

533
Pas
320
%86
Pas isabeti
%82
40
Uzun pas
25
%57
Uzun pas isabeti
%54
4
Orta
6
%27
Orta isabeti
%30
170
Rakip yarı sahada pas
157
287
Kendi yarı sahasında pas
104

Savunma ve mücadele

25
Müdahale
22
9
Top kesme
12
19
Uzaklaştırma
17
4
Blok
5
5
Kaleci kurtarışı
4
63
Kazanılan ikili mücadele
49
%60
İkili mücadele başarısı
%40
12
Kazanılan hava topu
15
%44
Hava topu başarısı
%56

Disiplin

5
Faul
9
2
Sarı kart
3
0
Kırmızı kart
0

Maç özeti

Chelsea, AFC Bournemouth karşısında 2-1 kazandı.

  • Topla oynama: Chelsea %61, AFC Bournemouth %39.
  • Şut: Chelsea 16 (6 isabetli), AFC Bournemouth 22 (5 isabetli).
  • Beklenen gol (xG) AFC Bournemouth lehineydi (1.14 - 2.22); maçı Chelsea kazandı.
  • Sarı kart: 5.
  • Maçın en yüksek puanlı oyuncusu: Moisés Caicedo (Chelsea, 8.4).
WhatsApp'tan yaz+90 546 915 67 80