Everton - Manchester United
Premier LigPremier Lig13. Hafta
EvertonEverton 0, Manchester United 3
Maç sonu
Manchester United- Alejandro Garnacho 3'
- Marcus Rashford 56' (penaltı)
- Anthony Martial 75'
Maçı Skorjin'le değerlendir
Çok yakındaSkorjin hazır olduğunda bu maç için burada soru sorabileceksin.
Kadrolar
Everton4-4-1-1
- 1Jordan PickfordKaleci
- 18Ashley YoungSağ bek
- 6James TarkowskiSağ stoper
- 32Jarrad BranthwaiteSol stoper
- 19Vitaliy MykolenkoSol bek
- 11Jack HarrisonSağ orta saha
- 37James GarnerOrta saha
- 27Idrissa Gana GueyeOrta saha
- 7Dwight McNeilSol orta saha
- 16Abdoulaye DoucouréOfansif orta saha
- 9Dominic Calvert-LewinForvet
Yedekler (9)
- 2Nathan Patterson
- 10Arnaut Danjuma
- 28Youssef Chermiti
- 61Lewis Dobbin
- 12Joao Virginia
- 22Ben Godfrey
- 5Michael Keane
- 23Seamus Coleman
- 58Mackenzie Hunt
Manchester United4-2-3-1
- 24Andre OnanaKaleci
- 20Diogo DalotSağ bek
- 5Harry MaguireSağ stoper
- 2Victor Nilsson LindelöfSol stoper
- 23Luke ShawSol bek
- 39Scott McTominayDefansif orta saha
- 37Kobbie MainooDefansif orta saha
- 10Marcus RashfordSağ kanat
- 8Bruno FernandesOfansif orta saha
- 17Alejandro GarnachoSol kanat
- 9Anthony MartialForvet
Yedekler (9)
- 4Sofyan Amrabat
- 28Facundo Pellistri
- 29Aaron Wan-Bissaka
- 46Hannibal Mejbri
- 1Altay Bayindir
- 19Raphaël Varane
- 15Sergio Reguilon
- 34Donny van de Beek
- 52Joe Hugill
Eksik oyuncular
Maçta oynayamayacak oyuncular. Sebep (sakatlık ya da ceza) kaynağımızda her zaman belirtilmiyor.
Everton
- Jesper Lindstrøm
- Orel Mangala
Manchester United
- Joshua Zirkzee
- Leny Yoro
- Matthijs de Ligt
- Lisandro Martinez
Olaylar
- 3', Gol, deplasmanAlejandro GarnachoAsist: assist by Diogo DalotManchester United3', Gol, deplasmanAlejandro GarnachoAsist: assist by Diogo Dalot
- 21', Sarı kart, ev sahibiAshley YoungEvertonAshley Young21', Sarı kart, ev sahibi
- 29', Sarı kart, ev sahibiAbdoulaye DoucouréEvertonAbdoulaye Doucouré29', Sarı kart, ev sahibi
- 52', VAR, deplasmanAnthony MartialManchester United52', VAR, deplasmanAnthony Martial
- 56', Gol, deplasmanMarcus Rashford (penaltı)Manchester United56', Gol, deplasmanMarcus Rashford (penaltı)
- 72', Oyuncu değişikliği, deplasmanKobbie Mainoo girdi, Sofyan Amrabat çıktıManchester United72', Oyuncu değişikliği, deplasmanKobbie Mainoo girdi, Sofyan Amrabat çıktı
- 72', Oyuncu değişikliği, deplasmanAlejandro Garnacho girdi, Facundo Pellistri çıktıManchester United72', Oyuncu değişikliği, deplasmanAlejandro Garnacho girdi, Facundo Pellistri çıktı
- 73', Oyuncu değişikliği, ev sahibiAshley Young girdi, Nathan Patterson çıktıEvertonAshley Young girdi, Nathan Patterson çıktı73', Oyuncu değişikliği, ev sahibi
- 73', Oyuncu değişikliği, ev sahibiDwight McNeil girdi, Arnaut Danjuma çıktıEvertonDwight McNeil girdi, Arnaut Danjuma çıktı73', Oyuncu değişikliği, ev sahibi
- 75', Gol, deplasmanAnthony MartialAsist: assist by Bruno FernandesManchester United75', Gol, deplasmanAnthony MartialAsist: assist by Bruno Fernandes
- 76', Oyuncu değişikliği, deplasmanLuke Shaw girdi, Aaron Wan-Bissaka çıktıManchester United76', Oyuncu değişikliği, deplasmanLuke Shaw girdi, Aaron Wan-Bissaka çıktı
- 82', Oyuncu değişikliği, ev sahibiDominic Calvert-Lewin girdi, Youssef Chermiti çıktıEvertonDominic Calvert-Lewin girdi, Youssef Chermiti çıktı82', Oyuncu değişikliği, ev sahibi
- 84', Oyuncu değişikliği, deplasmanAnthony Martial girdi, Hannibal Mejbri çıktıManchester United84', Oyuncu değişikliği, deplasmanAnthony Martial girdi, Hannibal Mejbri çıktı
- 90', Oyuncu değişikliği, ev sahibiAbdoulaye Doucouré girdi, Lewis Dobbin çıktıEvertonAbdoulaye Doucouré girdi, Lewis Dobbin çıktı90', Oyuncu değişikliği, ev sahibi
- 90+2', Sarı kart, ev sahibiIdrissa Gana GueyeEvertonIdrissa Gana Gueye90+2', Sarı kart, ev sahibi
İstatistikler
Genel
- %51
- Topla oynama
- %49
- 2.47
- Beklenen gol (xG)
- 2.22
- 24
- Toplam şut
- 9
- 6
- İsabetli şut
- 4
- 6
- Korner
- 5
Hücum
- 1.73
- İsabetli şut xG (xGOT)
- 2.45
- 1.71
- Açık oyun xG
- 1.31
- 0.76
- Duran top xG
- 0.12
- 12
- İsabetsiz şut
- 5
- 6
- Engellenen şut
- 0
- 14
- Ceza sahası içinden şut
- 7
- 10
- Ceza sahası dışından şut
- 2
- 26
- Rakip ceza sahasında topla buluşma
- 17
- 2
- Ofsayt
- 2
- 2
- Başarılı çalım
- 6
- %20
- Çalım başarısı
- %40
Pas
- 443
- Pas
- 444
- %78
- Pas isabeti
- %76
- 24
- Uzun pas
- 28
- %41
- Uzun pas isabeti
- %39
- 5
- Orta
- 4
- %19
- Orta isabeti
- %31
- 187
- Rakip yarı sahada pas
- 111
- 158
- Kendi yarı sahasında pas
- 227
Savunma ve mücadele
- 15
- Müdahale
- 21
- 14
- Top kesme
- 11
- 9
- Uzaklaştırma
- 36
- 0
- Blok
- 6
- 1
- Kaleci kurtarışı
- 6
- 42
- Kazanılan ikili mücadele
- 59
- %40
- İkili mücadele başarısı
- %60
- 17
- Kazanılan hava topu
- 22
- %44
- Hava topu başarısı
- %56
Disiplin
- 10
- Faul
- 8
- 3
- Sarı kart
- 0
- 0
- Kırmızı kart
- 0
Maç özeti
Manchester United, Everton karşısında 3-0 kazandı.
- Goller: 3. dk Alejandro Garnacho (Manchester United); 56. dk Marcus Rashford (penaltı; Manchester United); 75. dk Anthony Martial (Manchester United).
- Topla oynama: Everton %51, Manchester United %49.
- Şut: Everton 24 (6 isabetli), Manchester United 9 (4 isabetli).
- Pozisyon üretimi dengeliydi (xG 2.47 - 2.22).
- Sarı kart: 3.
- Maçın en yüksek puanlı oyuncusu: Diogo Dalot (Manchester United, 8.5).
