Newcastle United - Aston Villa
Premier LigPremier Lig7. Hafta
Newcastle UnitedNewcastle United 0, Aston Villa 1
Maç sonu
Aston Villa- Johan Manzambi 36'
Maçı Skorjin'le değerlendir
Çok yakındaSkorjin hazır olduğunda bu maç için burada soru sorabileceksin.
Kadrolar
Newcastle United4-2-3-1
- 21Lukás HornícekKaleci7.0
- 67Lewis MileySağ bek6.8
- 12Malick ThiawSağ stoper6.3
- 4Sven BotmanSol stoper6.8
- 3Lewis HallSol bek7.3
- 6Nico GonzálezDefansif orta saha6.8
- 7JoelintonDefansif orta saha5.7
- 20Matias Fernandez-PardoSağ kanat6.5
- 28Joseph WillockOfansif orta saha6.9
- 11Harvey BarnesSol kanat7.4
- 9Yoane WissaForvet6.8
Yedekler (9)
- 17Bazoumana Touré6.6
- 10William Osula6.5
- 33Daniel Burn
- 1Nick Pope
- 37Amar Dedić6.7
- 5Fabian Schär6.2
- 8Aladji Bamba6.1
- 14Sean Steur6.4
- 23Jacob Murphy6.6
Aston Villa4-2-3-1
- 1Zion SuzukiKaleci7.1
- 2Matty CashSağ bek6.3
- 3Victor Nilsson LindelöfSağ stoper6.1
- 5Tyrone MingsSol stoper6.7
- 29Aaron Wan-BissakaSol bek6.7
- 8Boubacar KamaraDefansif orta saha6.9
- 35João GomesDefansif orta saha6.0
- 47Alysson EdwardSağ kanat6.4
- 44Johan ManzambiOfansif orta saha7.5
- 10Emiliano BuendíaSol kanat6.8
- 11Nicolas JacksonForvet7.0
Yedekler (9)
- 7John McGinn6.9
- 27Leon Goretzka
- 6Ross Barkley6.5
- 19Ibrahim Mbaye6.4
- 14Pau Torres5.4
- 40Marco Bizot6.9
- 4Taylor Harwood-Bellis
- 26Lamare Bogarde6.1
- 39Brian Madjo
Eksik oyuncular
Maçta oynayamayacak oyuncular. Sebep (sakatlık ya da ceza) kaynağımızda her zaman belirtilmiyor.
Newcastle United
- Ewen Jaouen
- Valentino Livramento
- Jacob Ramsey
- Anthony Elanga
Aston Villa
- George Hemmings
- Ian Maatsen
- Matteo Ruggeri
- Modou Kéba Cissé
- Amadou Onana
Olaylar
- 18', Sarı kart, ev sahibiJoelintonNewcastle UnitedJoelinton18', Sarı kart, ev sahibi
- 18', Sarı kart, ev sahibiSven BotmanNewcastle UnitedSven Botman18', Sarı kart, ev sahibi
- 25', Sarı kart, deplasmanJoão GomesAston Villa25', Sarı kart, deplasmanJoão Gomes
- 28', Sarı kart, deplasmanAlysson EdwardAston Villa28', Sarı kart, deplasmanAlysson Edward
- 36', Gol, deplasmanJohan ManzambiAsist: assist by João GomesAston Villa36', Gol, deplasmanJohan ManzambiAsist: assist by João Gomes
- 46', Oyuncu değişikliği, deplasmanAlysson Edward girdi, John McGinn çıktıAston Villa46', Oyuncu değişikliği, deplasmanAlysson Edward girdi, John McGinn çıktı
- 53', Sarı kart, ev sahibiNico GonzálezNewcastle UnitedNico González53', Sarı kart, ev sahibi
- 55', Sarı kart, ev sahibiYoane WissaNewcastle UnitedYoane Wissa55', Sarı kart, ev sahibi
- 56', Oyuncu değişikliği, ev sahibiMatias Fernandez-Pardo girdi, Bazoumana Touré çıktıNewcastle UnitedMatias Fernandez-Pardo girdi, Bazoumana Touré çıktı56', Oyuncu değişikliği, ev sahibi
- 56', Oyuncu değişikliği, ev sahibiJoseph Willock girdi, William Osula çıktıNewcastle UnitedJoseph Willock girdi, William Osula çıktı56', Oyuncu değişikliği, ev sahibi
- 72', Oyuncu değişikliği, deplasmanEmiliano Buendía girdi, Ibrahim Mbaye çıktıAston Villa72', Oyuncu değişikliği, deplasmanEmiliano Buendía girdi, Ibrahim Mbaye çıktı
- 72', Oyuncu değişikliği, deplasmanJohan Manzambi girdi, Ross Barkley çıktıAston Villa72', Oyuncu değişikliği, deplasmanJohan Manzambi girdi, Ross Barkley çıktı
- 72', Oyuncu değişikliği, deplasmanJoão Gomes girdi, Leon Goretzka çıktıAston Villa72', Oyuncu değişikliği, deplasmanJoão Gomes girdi, Leon Goretzka çıktı
- 77', Oyuncu değişikliği, deplasmanAaron Wan-Bissaka girdi, Pau Torres çıktıAston Villa77', Oyuncu değişikliği, deplasmanAaron Wan-Bissaka girdi, Pau Torres çıktı
- 78', Sarı kart, ev sahibiWilliam OsulaNewcastle UnitedWilliam Osula78', Sarı kart, ev sahibi
- 86', Sarı kart, ev sahibiMalick ThiawNewcastle UnitedMalick Thiaw86', Sarı kart, ev sahibi
- 90', Oyuncu değişikliği, ev sahibiJoelinton girdi, Daniel Burn çıktıNewcastle UnitedJoelinton girdi, Daniel Burn çıktı90', Oyuncu değişikliği, ev sahibi
İstatistikler
Genel
- %50
- Topla oynama
- %50
- 0.99
- Beklenen gol (xG)
- 1.57
- 16
- Toplam şut
- 15
- 1
- İsabetli şut
- 3
- 4
- Korner
- 5
Hücum
- 0.25
- İsabetli şut xG (xGOT)
- 1.05
- 0.77
- Açık oyun xG
- 1.49
- 0.22
- Duran top xG
- 0.08
- 6
- İsabetsiz şut
- 4
- 9
- Engellenen şut
- 8
- 11
- Ceza sahası içinden şut
- 11
- 5
- Ceza sahası dışından şut
- 4
- 37
- Rakip ceza sahasında topla buluşma
- 26
- 5
- Ofsayt
- 0
- 8
- Başarılı çalım
- 11
- %38
- Çalım başarısı
- %58
Pas
- 407
- Pas
- 431
- %83
- Pas isabeti
- %81
- 18
- Uzun pas
- 18
- %49
- Uzun pas isabeti
- %33
- 5
- Orta
- 2
- %17
- Orta isabeti
- %20
- 204
- Rakip yarı sahada pas
- 164
- 133
- Kendi yarı sahasında pas
- 183
Savunma ve mücadele
- 13
- Müdahale
- 24
- 12
- Top kesme
- 11
- 16
- Uzaklaştırma
- 37
- 7
- Blok
- 9
- 2
- Kaleci kurtarışı
- 1
- 57
- Kazanılan ikili mücadele
- 56
- %39
- İkili mücadele başarısı
- %61
- 26
- Kazanılan hava topu
- 7
- %79
- Hava topu başarısı
- %21
Disiplin
- 14
- Faul
- 11
- 6
- Sarı kart
- 2
- 0
- Kırmızı kart
- 0
Maç özeti
Aston Villa, Newcastle United karşısında 1-0 kazandı.
- Gol: 36. dk Johan Manzambi (Aston Villa).
- Topla oynama: Newcastle United %50, Aston Villa %50.
- Şut: Newcastle United 16 (1 isabetli), Aston Villa 15 (3 isabetli).
- Aston Villa galibiyeti pozisyon üretimiyle uyumluydu (xG 0.99 - 1.57).
- Sarı kart: 8.
- Maçın en yüksek puanlı oyuncusu: Johan Manzambi (Aston Villa, 8.0).
