İçeriğe geç
Giriş yap

RB Leipzig - FC Heidenheim

BundesligaBundesliga13. Hafta
RB LeipzigRB Leipzig
  • Ikoma Lois Openda 29' (penaltı)
  • Yussuf Poulsen 44'

RB Leipzig 2, FC Heidenheim 1

Maç sonu
FC HeidenheimFC Heidenheim
  • Benedikt Gimber 45+2'

Maçı Skorjin'le değerlendir

Çok yakında

Skorjin hazır olduğunda bu maç için burada soru sorabileceksin.

  • Maç nasıl geçti?
  • Hak edilen sonuç mu?
  • Öne çıkan oyuncular
  • Bu sonuç ne anlama geliyor?

Kadrolar

RB Leipzig4-2-2-2

  • 21Janis Blaswich
  • 39Benjamin Henrichs
  • 16Lukas Klostermann
  • 2Mohamed Simakan
  • 22David Raum
  • 8Amadou Haidara
  • 24Xaver Schlager
  • 14Christoph Baumgartner
  • 20Xavi Simons
  • 17Ikoma Lois Openda
  • 9Yussuf Poulsen
Yedekler (9)
  • 30Benjamin Sesko
  • 10Emil Forsberg
  • 23Castello Lukeba
  • 3Christopher Lenz
  • 1Péter Gulácsi
  • 26Ilaix Moriba
  • 44Kevin Kampl
  • 13Nicolas Seiwald
  • 18Fabio Carvalho

FC Heidenheim5-4-1

  • 1Kevin Müller
  • 6Patrick Mainka
  • 33Lennard Maloney
  • 5Benedikt Gimber
  • 23Omar Traoré
  • 19Jonas Föhrenbach
  • 37Jan-Niklas Beste
  • 3Jan Schöppner
  • 30Norman Theuerkauf
  • 10Tim Kleindienst
  • 18Marvin Pieringer
Yedekler (9)
  • 21Adrian Beck
  • 16Kevin Sessa
  • 20Nikola Dovedan
  • 11Denis Thomalla
  • 9Stefan Schimmer
  • 22Vitus Eicher
  • 2Marnon-Thomas Busch
  • 4Tim Siersleben
  • 17Florian Pick

Eksik oyuncular

Maçta oynayamayacak oyuncular. Sebep (sakatlık ya da ceza) kaynağımızda her zaman belirtilmiyor.

RB Leipzig

  • Antonio Nusa
  • Forzan Assan Ouedraogo

FC Heidenheim

  • Julian Niehues
  • Mathias Honsak
  • Thomas Leon Keller

Olaylar

  1. 29', Gol, ev sahibi
    Ikoma Lois Openda (penaltı)RB Leipzig
  2. 44', Gol, ev sahibi
    Yussuf PoulsenAsist: assist by David RaumRB Leipzig
  3. 45+2', Gol, deplasman
    Benedikt GimberAsist: assist by Lennard MaloneyFC Heidenheim
  4. 59', Sarı kart, deplasman
    Marvin PieringerFC Heidenheim
  5. 60', Sarı kart, ev sahibi
    Mohamed SimakanRB Leipzig
  6. 68', Oyuncu değişikliği, deplasman
    Lennard Maloney girdi, Adrian Beck çıktıFC Heidenheim
  7. 68', Oyuncu değişikliği, deplasman
    Norman Theuerkauf girdi, Kevin Sessa çıktıFC Heidenheim
  8. 74', Oyuncu değişikliği, deplasman
    Marvin Pieringer girdi, Nikola Dovedan çıktıFC Heidenheim
  9. 77', Oyuncu değişikliği, ev sahibi
    Yussuf Poulsen girdi, Benjamin Sesko çıktıRB Leipzig
  10. 78', Oyuncu değişikliği, ev sahibi
    Xavi Simons girdi, Emil Forsberg çıktıRB Leipzig
  11. 86', Oyuncu değişikliği, deplasman
    Jan-Niklas Beste girdi, Stefan Schimmer çıktıFC Heidenheim
  12. 86', Oyuncu değişikliği, deplasman
    Jan Schöppner girdi, Denis Thomalla çıktıFC Heidenheim
  13. 86', Sarı kart, deplasman
    Benedikt GimberFC Heidenheim
  14. 88', Sarı kart, ev sahibi
    Christoph BaumgartnerRB Leipzig
  15. 89', Oyuncu değişikliği, ev sahibi
    Christoph Baumgartner girdi, Castello Lukeba çıktıRB Leipzig
  16. 90+2', Oyuncu değişikliği, ev sahibi
    David Raum girdi, Christopher Lenz çıktıRB Leipzig
  17. 90+6', Sarı kart, deplasman
    Frank SchmidtFC Heidenheim

İstatistikler

Genel

%70
Topla oynama
%30
4.07
Beklenen gol (xG)
1.11
23
Toplam şut
7
8
İsabetli şut
1
5
Korner
3

Hücum

3.73
İsabetli şut xG (xGOT)
0.87
3.09
Açık oyun xG
0.62
0.19
Duran top xG
0.49
10
İsabetsiz şut
4
5
Engellenen şut
2
18
Ceza sahası içinden şut
6
5
Ceza sahası dışından şut
1
47
Rakip ceza sahasında topla buluşma
11
3
Ofsayt
0
16
Başarılı çalım
6
%57
Çalım başarısı
%55

Pas

713
Pas
295
%88
Pas isabeti
%63
33
Uzun pas
34
%66
Uzun pas isabeti
%45
5
Orta
3
%25
Orta isabeti
%30
335
Rakip yarı sahada pas
107
293
Kendi yarı sahasında pas
80

Savunma ve mücadele

17
Müdahale
17
7
Top kesme
11
18
Uzaklaştırma
17
2
Blok
5
0
Kaleci kurtarışı
6
59
Kazanılan ikili mücadele
51
%57
İkili mücadele başarısı
%43
12
Kazanılan hava topu
16
%43
Hava topu başarısı
%57

Disiplin

13
Faul
16
2
Sarı kart
2
0
Kırmızı kart
0

Maç özeti

RB Leipzig, FC Heidenheim karşısında 2-1 kazandı.

  • Goller: 29. dk Ikoma Lois Openda (penaltı; RB Leipzig); 44. dk Yussuf Poulsen (RB Leipzig); 45+2. dk Benedikt Gimber (FC Heidenheim).
  • Topla oynama: RB Leipzig %70, FC Heidenheim %30.
  • Şut: RB Leipzig 23 (8 isabetli), FC Heidenheim 7 (1 isabetli).
  • RB Leipzig galibiyeti pozisyon üretimiyle uyumluydu (xG 4.07 - 1.11).
  • Sarı kart: 5.
  • Maçın en yüksek puanlı oyuncusu: Ikoma Lois Openda (RB Leipzig, 8.7).
WhatsApp'tan yaz+90 546 915 67 80