İçeriğe geç
Giriş yap

Sevilla - Real Madrid

La LigaLa Liga37. Hafta
SevillaSevilla

Sevilla 0, Real Madrid 2

Maç sonu
Real MadridReal Madrid
  • Kylian Mbappé 75'
  • Jude Bellingham 87'

Maçı Skorjin'le değerlendir

Çok yakında

Skorjin hazır olduğunda bu maç için burada soru sorabileceksin.

  • Maç nasıl geçti?
  • Hak edilen sonuç mu?
  • Öne çıkan oyuncular
  • Bu sonuç ne anlama geliyor?

Kadrolar

Sevilla4-4-2

  • 13Ørjan Håskjold Nyland
  • 26Juanlu Sánchez
  • 22Loic Badé
  • 4Kike Salas
  • 2José Ángel Carmona
  • 11Dodi Lukebakio
  • 6Nemanja Gudelj
  • 18Lucien Agoume
  • 20Djibril Sow
  • 10Suso
  • 42Alvaro Pascual
Yedekler (12)
  • 7Isaac Romero
  • 3Adrià Pedrosa
  • 12Albert Sambi Lokonga
  • 14Gerard Fernandez
  • 28Manu Bueno
  • 1Álvaro Fernández
  • 23Marcao
  • 35Ramon Martinez
  • 21Chidera Ejuke
  • 34Mateo Mejia
  • 36Oso
  • 27Stanis Idumbo

Real Madrid4-2-3-1

  • 13Andriy Lunin
  • 8Federico Valverde
  • 31Jacobo Ramon
  • 18Jesus Vallejo
  • 20Francisco Garcia
  • 14Aurélien Tchouaméni
  • 10Luka Modric
  • 15Arda Güler
  • 5Jude Bellingham
  • 9Kylian Mbappé
  • 16Endrick
Yedekler (9)
  • 44Victor Munoz
  • 30Gonzalo Garcia
  • 17Lucas Vázquez
  • 19Dani Ceballos
  • 34Sergio Mestre
  • 1Thibaut Courtois
  • 48Mario Rivas
  • 29Youssef Enriquez
  • 36Chema Andres

Eksik oyuncular

Maçta oynayamayacak oyuncular. Sebep (sakatlık ya da ceza) kaynağımızda her zaman belirtilmiyor.

Sevilla

  • Adnan Januzaj
  • Alfon González
  • César Azpilicueta
  • Joan Jordán
  • Tanguy Nianzou

Real Madrid

  • Dean Huijsen
  • Ferland Mendy
  • Antonio Rüdiger
  • Daniel Carvajal

Olaylar

  1. 12', Kırmızı kart, ev sahibi
    Loic BadéSevilla
  2. 46', Oyuncu değişikliği, ev sahibi
    Dodi Lukebakio girdi, Isaac Romero çıktıSevilla
  3. 46', VAR, ev sahibi
    Isaac RomeroSevilla
  4. 48', Kırmızı kart, ev sahibi
    Isaac RomeroSevilla
  5. 52', Oyuncu değişikliği, ev sahibi
    Alvaro Pascual girdi, Adrià Pedrosa çıktıSevilla
  6. 58', Oyuncu değişikliği, deplasman
    Endrick girdi, Victor Munoz çıktıReal Madrid
  7. 66', Oyuncu değişikliği, deplasman
    Jesus Vallejo girdi, Gonzalo Garcia çıktıReal Madrid
  8. 66', Sarı kart, deplasman
    Jude BellinghamReal Madrid
  9. 75', Gol, deplasman
    Kylian MbappéAsist: assist by Luka ModricReal Madrid
  10. 77', Oyuncu değişikliği, deplasman
    Francisco Garcia girdi, Dani Ceballos çıktıReal Madrid
  11. 77', Oyuncu değişikliği, deplasman
    Arda Güler girdi, Lucas Vázquez çıktıReal Madrid
  12. 78', Oyuncu değişikliği, ev sahibi
    Juanlu Sánchez girdi, Albert Sambi Lokonga çıktıSevilla
  13. 78', Oyuncu değişikliği, ev sahibi
    Suso girdi, Gerard Fernandez çıktıSevilla
  14. 82', Oyuncu değişikliği, ev sahibi
    Djibril Sow girdi, Manu Bueno çıktıSevilla
  15. 87', Gol, deplasman
    Jude BellinghamAsist: assist by Gonzalo GarciaReal Madrid

İstatistikler

Genel

%37
Topla oynama
%63
0.51
Beklenen gol (xG)
2.02
6
Toplam şut
16
1
İsabetli şut
6
1
Korner
7

Hücum

0.67
İsabetli şut xG (xGOT)
1.73
0.42
Açık oyun xG
1.89
0.09
Duran top xG
0.13
4
İsabetsiz şut
5
1
Engellenen şut
5
3
Ceza sahası içinden şut
6
3
Ceza sahası dışından şut
10
6
Rakip ceza sahasında topla buluşma
34
1
Ofsayt
1
5
Başarılı çalım
9
%36
Çalım başarısı
%43

Pas

344
Pas
572
%82
Pas isabeti
%91
20
Uzun pas
20
%39
Uzun pas isabeti
%69
2
Orta
1
%50
Orta isabeti
%6
102
Rakip yarı sahada pas
400
179
Kendi yarı sahasında pas
119

Savunma ve mücadele

16
Müdahale
17
15
Top kesme
9
21
Uzaklaştırma
11
5
Blok
1
4
Kaleci kurtarışı
1
35
Kazanılan ikili mücadele
39
%45
İkili mücadele başarısı
%55
8
Kazanılan hava topu
6
%57
Hava topu başarısı
%43

Disiplin

7
Faul
9
0
Sarı kart
1
2
Kırmızı kart
0

Maç özeti

Real Madrid, Sevilla karşısında 2-0 kazandı.

  • Goller: 75. dk Kylian Mbappé (Real Madrid); 87. dk Jude Bellingham (Real Madrid).
  • Topla oynama: Real Madrid %63, Sevilla %37.
  • Şut: Sevilla 6 (1 isabetli), Real Madrid 16 (6 isabetli).
  • Real Madrid galibiyeti pozisyon üretimiyle uyumluydu (xG 0.51 - 2.02).
  • Kırmızı kartlar: Loic Badé (Sevilla, 12. dk); Isaac Romero (Sevilla, 48. dk).
  • Sarı kart: 1.
  • Maçın en yüksek puanlı oyuncusu: Luka Modric (Real Madrid, 8.8).
WhatsApp'tan yaz+90 546 915 67 80